Aloes- roślina która zdobi, pielęgnuje i leczy!

Bez tytułu

 

Roślina która zdobi, pielęgnuje i leczy, a drugiej takiej nie ma nigdzie indziej poza Wyspami Kanaryjskimi!


 

"Prawie wszystkie podręczniki ekonomii zgadzają się co do tezy, że kryzysy gospodarcze często stają się motorem innowacyjnych zmian i pomysłów , zwiększają kreatywność i generują nowe możliwości biznesowe.

Jedną z takich możliwości zauważył swego czasu Martin Eugenio Perez Hernandez. Zwrócił on swoją uwagę ku niezwykłej roślinie- aloesowi- konkretnie AloeVera.

AloeVera należy do rodziny sukulentów podobnie jak np. lilie- a błędnie często szeregowana jest do kaktusów- z którymi nie ma nic wspólnego. Sukulenty to rodzina botaniczna posiadająca niezwykłe właściwości które znane i wykorzystywane były już w starożytności. Na co dzień używano ich w kosmetyce, medycynie , ale również o czym wie nie każdy stanowiły element diety.

Przez 10 lat Perez Hernandez rozwinął z małego sklepu z kosmetykami w Puerto del Carmen na wschodnim wybrzeżu Lanzarote- do jednego największego producenta naturalnych kosmetyków aloesowych na Wyspach Kanaryjskich.

"Tam wszystko się zaczęło. Zacząłem poważnie interesować się aloesem jako takim, spędziłem wiele godzin studiując i badając tą niezwykłą roślinę- a popyt na naturalne produkty zrobił resztę"

-"to takie proste"?

-"Och nie- przyznaje- Czas kryzysu był okresem ryzykownym i delikatnym na ruchy biznesowe, ale my wiedzieliśmy że oprócz ryzyka jest to możliwość na umocnienie marki na rynku i rozwój."-wyjaśnia

Kredyt na 30 000 EUR pozwolił uruchomić projekt, który miał dwa priorytetowe cele: umocnienie marki i utworzenie silnego zespołu.

Efektem tego procesu było dołączenie do niego Raquel Caraballo, która zajęła się kierowaniem operacyjnym firmą i aktualnie jest prawą ręką CEO.

Firma rozpoczynała z trzema produktami: mydło aloesowe, sok aloesowy oraz żel aloesowy Puro.

"Odzew z rynku zaskoczył nas samych, zaczęliśmy się rozwijać w rekordowym tempie- około 20-30% rok do roku. Gdzie na dzień dzisiejszy obrót to ok.5 mln Euro.

 

SUROWIEC

Naturalnym siedliskiem aloesu są tereny suche , pustynne i gorące. Uprawa aloesu wymaga stałych temperatur, które nie spadają poniżej 10 st. Celsiusa i chociaż istnieje ponad 250 gatunków aloesu, to tylko 3 z nich mają potwierdzone właściwości lecznicze.

Wyjątkowość aloesu z Wysp Kanaryjskich kryje się w warunkach klimatycznych jakie tu panują, szczególnie zaś na Lanzarote- gdzie dzięki warunkom geograficznym ilość godzin ekspozycji słońca w ciągu roku jest największa. Do tego należy dołożyć, wiejące ze stałą siłą wiatry, porowatą wulkaniczną glebę- bogatą w składniki mineralne, oraz bardzo niewielką ilość opadów.

Wyspy Kanaryjskie są regionem Europy, gdzie spotkać można jedne z największych obszarów uprawy aloesu- jest ich prawie 50 000 m2!

Zwrócić należy uwagę, na badania naukowe , które potwierdzają że aloes z Wysp Kanaryjskich posiada większą koncentrację składników aktywnych aniżeli ta sama roślina uprawiana w jakimkolwiek innym rejonie świata!

"Dlatego też, pomimo iż na początku działalności współpracowaliśmy z najwyższej jakości dostawcami lokalnymi, to jednak po czasie odczuliśmy potrzebę uruchomienia własnych ekologicznych upraw- aby móc w pełni kontrolować cały proces uprawy roślin od początku do końca, a nasz sok aloesowy by był najwyższej możliwej jakości."- mówi Perez Hernandez.

"Aktualnie posiadamy 6-cio hektarową uprawę aloesu, co bardzo ważne całość produkcji- to wyłącznie uprawy ekologiczne- certyfikowane przez CAAE- instytucję specjalizującą się właśnie w ekologicznych uprawach roślin."

 

 

AloeVeganbaja
cremacorporal
Bez tytułu3
sok
Bez tytułu2

PRODUKTY

Warto zaznaczyć , że wszystkie produkty z linii zdrowia zawierają co najmniej 96% czystego aloesu w składzie, natomiast linia skóry staje się najbardziej pożądanym sektorem produktowym, osiągając najlepszą sprzedaż- wśród nich mydełka i soki aloesowe.

Produkty posiadają certyfikat VEGAN oznaczający że ani w składzie ani w czasie samego procesu produkcji kosmetyków nie były wykorzystywane np. tłuszcze zwierzęce.

Soki aloesowe nie posiadają sztucznych konserwantów, ani barwników, nie posiadają również cukru i sprzedawane są w ciemnych butelkach chroniących wrażliwe na słońce składniki.

Wszystkie produkty są wolne od parabenów . W produkcji nie używa się również oleju palmowego .

 

przetłumaczono z tekstu oryginalnego: Pequenos Gigantes

 

 

Opublikowano: 15-08-2017
POWRÓT