Lanzarote południe Playa blanca

DSC_0362

LANZAROTE

Zabierzemy Was dziś w krótką podróż na jedną z Wysp Kanaryjskich. Wyspę wyjątkową ponieważ stąd pochodzą kosmetyki które oferujemy codziennie.

Lanzarote bo o niej mowa jest z turystycznego punktu widzenia , dość surową propozycją, ale przepiękną z drugiej strony. Odwiedziliśmy ją na przełomie lutego i marca. Przywitała nas głównie wiatrem- ale to nie było zaskoczeniem 🙂 i temperaturą odczuwalną w okolicach 18-22 stopnie w cieniu, w słońcu- którego nie brakowało, czuło się mocne 28 stopni.

Mieszkaliśmy na południu w przepięknej małej miejscowości Playa Blanka, która jak wszystkie tutaj mieścinki, udekorowana jest niewielkimi białymi budyneczkami, niskimi hotelami, w większości w systemie bungalowów.

 

DSC_0284

Piaszczystych plaż szukać tu próżno, porównując np. do Sotavento na Fuertaventurze, ale są dwie całkiem ładnie zagospodarowane, więc jeżeli ktoś naprawdę tęskni za "plażingiem", też będzie mógł tutaj zakosztować piaskowego szaleństwa.

To czym wyróżnia się ta część wyspy to bardzo długa, ciągnąca się wzdłuż całego południowego wybrzeża , komfortowa promenada. Komfort spacerowania opiera się głównie o atut, płaskości na całej długości, są może dwa punkty gdzie delikatnie trzeba się wspiąć, ale poza tym idzie się naprawdę bardzo lekko i przyjemnie. Dodatkowym elementem umilającym są naturalnie rozbijające się o skalne wybrzeże fale, a z drugiej strony malutkie urokliwe uliczki, zachęcające co chwila aby zboczyć z promenady i zagłębić się w nie delikatnie 🙂

DSC_0357

Idąc promenadą, nie mogliśmy odmówić sobie wizyty w punktach producenta AloePlusLanzarote 🙂 Z resztą co pewnie wielu potwierdzi idąc uliczkami, czuć charakterystyczny aromat linii Vinotherapy którą producent opanował do perfekcji 🙂 Można zamknąć oczy i iść za nosem, trafi się na pewno 🙂

W środku czekają na Was wszystkie specjały które znacie z naszego sklepu- przypominamy tym samym, iż jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce , kupując u Nas macie gwarancję oryginalności i jakości produktów.

 

DSC_0382
DSC_0386

Podczas naszych eskapad zatrzymaliśmy się w hotelu Lanzasur Relaxia Resort.

Cały obiekt jest zorganizowany w formie bungalowów. W skład pojedynczego domku wchodzi :taras, aneks kuchenny- w pełni wyposażony, co zasługuje na pochwałę bo nie jest to standardem! Znajdziecie tutaj wszystko od czajnika po łyżeczki, noże i szklanki. Wiem że może zabrzmi to nietypowo- ale podczas naszych kilkunastu już podróży po Wyspach, zdarzyło nam się zatrzymać w "resortach" , które chwaliły się pseudo aneksem kuchennym a na miejscu okazywało się że owszem czajnik jest.. ale nie ma gniazdka, nie ma szklanki ani jednej łyżeczki a płyta grzewcza nie działa....

Tutaj, absolutnie wszystko co jest opisane w ofertach- znajdziecie na miejscu.

Obsługa na bardzo wysokim poziomie! Personel bardzo miły, w recepcji spotkacie (mam nadzieję 🙂 polską obsługę, również animacje mają "polską" nutę więc poczujecie się tutaj ciepło przyjęci :).

Bungalowy są bardzo czyste, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Sprzątania nie ma w środy i w piątki- ale jesteście na to przygotowani  o tym poinformowani od początku więc nie ma zaskoczenia. W sumie nawet dobrze bo są dwa dni gdzie możecie spać do oporu 🙂 jeżeli ktoś ma takową potrzebę 🙂 Nas nosiło jak to zwykle.

Jedzenie w pełnym przekroju- każdy znajdzie coś pysznego dla siebie, każdy posiłek: śniadanie, obiad czy kolacja były urozmaicone, dodatkowo kolacje były tematyczne, więc można było zasmakować i odmiennych aromatach i smakach:) My rozsmakowaliśmy się w Kong Fusion, który przywitał nas Sushi z prawdziwego zdarzenia, zupą w stylu chińskim , Spring Rollsami (pycha) i innymi specjałami. Wszystko zawsze było gorące, świeże i pyszne.

beznazwy2
beznazwy
images

Oprócz tego wszystkiego jest jeszcze jeden mały (duży) smaczek

W ramach pobytu zyskujecie bezpłatny dostęp do sąsiadującego Aquaparku Lava !

Wodna BOMBA 🙂 Szczerze polecamy, zarówno dla dzieci jak również dla dorosłych 🙂

Normalnie wstęp kosztuje 21Euro osoba dorosła , 14 Euro dziecko, wstęp jest całodniowy, na miejscu znajdziecie parasole, krzesełka i mnóstwo zabawy 🙂

DSC_0479
DSC_0482
DSC_0505

Serdecznie polecamy 🙂

Opublikowano: 04-03-2018
POWRÓT