Wakacyjny kierunek ?- Lanzarote! Jameos del agua

"Jameos del Agua to zespół połączonych ze sobą grot wulkanicznych, całość zlokalizowana jest w pobliżu jaskini Cueva de los Verdes, na północy Lanzarote. Jest to pierwsze dzieło autorstwa Césara Manrique hiszpańskiego malarza, rzeźbiarza, architekta, oraz ekologa, pasjonata natury i przez większość swego życia związanego z wyspą Lanzarote. Jameos del Agua tworzą zespolone ze sobą groty, powstałe w czasie erupcji wulkanu La Corona, na skutek obecnych w lawie gazów, a także tuneli wydrążonych przez magmę.

Znajdujące się zaraz przy wejściu do jaskini kamienne schody biegną w podziemia i kierują nas 10 metrów w dół do najważniejszej galerii, z której wychodzi tunel Atlantida. Kawałek dalej, w ogromnej grocie schodzącej poniżej dna morskiego, usytuowane jest jezioro, miejsce występowania i bytowania krabów albinosów, które stały się symbolem Jameos del Agua. Znajdująca się obok jaskinia posiada naturalny basen z wodą morską oraz niezwykły, egzotyczny ogród. Biegnące z tej groty schody prowadzą ku górze, do tarasów widokowych, z których można podziwiać geniusz Manrique, stworzonego przez niego świata artystycznego, a także tymi samymi schodami można udać się do muzeum Casa de los Volcanes, prezentującego procesy wulkaniczne.
Najbardziej imponującym miejscem w Jameos del Agua jest audytorium, miejsce koncertów, musicali, przedstawień oraz festiwalu muzyki odbywającego corocznie w październiku. Sala audytorium jest bardzo akustyczna i może zgromadzić 600 osób."

źródło: http://www.przewodniki-online.pl/hiszpania/lanzarote/turystyka/jameos-del-agua

CT-Jameos-05@2x
jameos-del-agua-11
Opublikowano: 14-07-2017
POWRÓT